I Chęcińska Senioriada

SONY DSC

Odpowiadając na zaproszenie wybrałem się dziś do zajazdu pod Srebrną Górą na I Chęcińską Senioriadę zorganizowaną przez Panią poseł na Sejm RP Renatę Janik, Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach oraz Stowarzyszenie Centrum Doradztwa.

Seniorzy mieli doskonałą okazję na wysłuchanie cennych porad zaproszonych lekarzy, policjantów, oraz osób zajmujących się na co dzień problemami osób starszych. Swoją obecnością uświetnił Senioriadę również Burmistrz Gminy i Miasta Robert Jaworski.

Omówiono zagadnienia związane z chorobami, zachowaniem aktywnego trybu życia, samotnością, ochroną przed oszustami i przestępcami, prawami konsumenckimi. Pani Poseł Renata Janik przedstawiła uczestnikom założenia polityki senioralnej w Polsce.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania działalności lokalnego Klubu Seniora oraz zespołu folklorystycznego Siedlecczanie.

Przybyli seniorzy chętnie korzystali z możliwości zbadania sobie ciśnienia krwi oraz poziomu cukru.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem folkowych melodii. Co odważniejsi pokusili się również o wspólne tańce w rytm śpiewanej muzyki. Na wychodzących czekał również skromny upominek w postaci pysznych jabłek.

Jedynym minusem było to iż w pewnym momencie zabrakło miejsc siedzących dla wszystkich uczestników. Na medal spisali się tu seniorzy gentelmani ustępując miejsca swoim damom.

Organizatorzy w tym prowadząca Magda Nowak kilkukrotnie podkreślali ogromną wdzięczność dla właściciela zajazdu – pana Znojka, który wiedząc o kłopotach ze znalezieniem miejsca wyraził zgodę na darmową organizację Senioriady w swoim lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *